Figyelemfelhívás felelős vízhasználatra

Tisztelt Felhasználóink!

Az Országos Tisztifőorvos a II. fokú hőségriasztást június 26-án 24:00 óráig meghosszabbította, és ezzel egyidőben pedig június 27-én 00:00 órától június 30-án 24:00 óráig elrendelte a legmagasabb, III. fokú hőségriasztást.

A csapadékhiány, a tartósan fennálló nyári hőség, valamint az ezzel együtt jelentkező jelentős vízigény-növekedés következtében az ivóvízellátó rendszerek terhelése országosan megnőtt.

Társaságunk vízellátó rendszerei jelenleg üzemszerűen működnek, a megnövekedett vízigény kiszolgálására a technikai és a személyi feltételek adottak.

A vízkészletek kímélése, a hálózatok védelme, az ivóvízellátás biztonságának fenntartása, és a folyamatos szolgáltatás biztosítása érdekében továbbra is számítunk a szolgáltatási területünk Önkormányzatainak és Felhasználóinak együttműködésére, felelős ivóvízhasználatára.

Annak érdekében, hogy minden Felhasználónk számára továbbra is biztonsággal elérhető legyen az ivóvíz, kérjük, hogy a település lakosságát tájékoztassák a következőkről:

·        Lehetőség szerint mindenki törekedjen az ivóvíz takarékos felhasználására, mellőzzék, illetve ütemezzék át a nem létfontosságú vízhasználatot (pl. medencetöltés, autómosás, stb.);

·        a közületi Fogyasztók ütemezzék a csúcsidőszakokon kívülre a jelentős felhasználást;

·        amennyire lehet csökkentsék a növényzet locsolására használt ivóvízmennyiséget, illetve a locsolások gyakoriságát;

·        a reggeli és az esti csúcsfogyasztási időszakban kerüljék az öntözést;

·        valamint pormentesítésre, az utak, járdák locsolására ne ivóvizet használjanak!

Felelős víziközmű-szolgáltatóként mindent megteszünk annak érdekében, hogy a nyári csúcsidőszakban is minden településen biztonságos legyen az ivóvíz-ellátás.

Szakembereink az évek során kialakított és jól bevált protokoll szerint már megtették a szükséges előkészületeket, illetve az esetleges műszaki problémák esetén arra törekednek, hogy a lehető legrövidebb időn belül elhárítsák a hibákat, illetve ha szükséges biztosítsák az alternatív ellátást.

Mindezek mellett a Felhasználók tudatos vízhasználata jelentősen hozzájárul ahhoz, hogy a Szolgáltató a megnövekedett igények mellett is folyamatosan biztosítani tudja az egészséges ivóvízellátást valamennyi Felhasználó számára.

Köszönjük az együttműködésüket és a Felhasználók tájékoztatásában nyújtott segítségüket!

Miskolc, 2026. június 26.

Üdvözlettel:

Lőrinc Ákos sk.

vezérigazgató